Νέοι (Κ20) μπάσκετ Ηρακλή : Νίκη στην παράταση

[απο Bluearena]
Στην παράταση έλυσαν τις διαφορές τους Ηρακλής και Ελπίς Αμπελοκήπων, με τους «κυανόλευκους» να παίρνουν τη νίκη στο Ιβανώφειο με 62-59.

Από την αρχή του παιχνιδιού οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά στον αγώνα και ήταν κοντά στο σκορ. Το τρίτο δεκάλεπτο έληξε ισόπαλο (42-42) όπως και το τέταρτο καθώς με το τρίποντο του Βασιλόπουλου οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν (52-52) και η αναμέτρηση οδηγήθηκε στην παράταση. Εκεί ο Ηρακλής ήταν καλύτερος και πήρε τη νίκη.

Δεκάλεπτα: 19-16, 31-30, 42-42, 52-52(κ.α.), 62-59
Διαιτητές: Δαμίγος-Παπαδοπούλου Χρ.

ΗΡΑΚΛΗΣ(Τσίμου-Τσίμος): Οικονόμου , Σακελίων , Χατζόπουλος , Αναστασιάδης , Κωστάκης , Νούλας , Αθανασιάδης , Μεντελίδης .
ΕΛΠΙΔΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ(Γεροντίδης): Μωϋσίδης, Βασιλόπουλος , Μαχαιρίδης , Μηνασίδης , Αργυρίου, Φουτσιτζής , Παπαδημητρίου , Ξενιτίδης, Καραμπίδης , Σπυριδωνίδης.